• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• ​​1 grudnia 2022 uczniowie klas V- VIII odwiedzili stolicę. Wycieczka rozpoczęła się spacerem po Łazienkach i Starówce. Następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski a potem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka zorganizowana została w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki - Poznaj Polskę. Realizatorem przedsięwzięcia jest Gmina Płośnica.

Mimo grudniowej pogody humory wszystkim dopisywały. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

• BRAWO!

• Gratulacje dla Zuzi Szpakowskiej, która zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Zuzia wystąpi też w przyszłym roku podczas Dni Lidzbarka .

• ​​​​​​​

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 0 i II oraz VII i VIII. Młodzi artyści piosenką, wierszem i humorystycznymi scenkami uświetnili ten wyjątkowy dzień.  Na apelu nie zabrakło podziękowań, życzeń i wielu ciepłych słów skierowanych do dyrekcji, nauczycieli i pracowników obsługi.

Wszystkim pracownikom naszej szkoły jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

• GMINNE LEKKOATLETYCZNE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

• 30 września 2022r. w Szkole Podstawowej w Płośnicy odbyły się Gminne Lekkoatletyczne Igrzyska Olimpijskie. Naszą szkołę reprezentowało 29 zawodników, którzy zdobyli w sumie 15 medali. Jako szkoła zajęliśmy II miejsce. Uczniowie, którzy stanęli na podium to: Remigiusz Janowski- kl.4; Maja Kleist- kl.6; Dominik Drankowski- kl. 6; Jacek Cybulski- kl. 6; Dominik Senwicki- kl. 8; Bartosz Janowski- kl. 8; Kacper Nizgorski- kl. 8; Bianka Wojciechowska- kl. 8; Julia Olszewska- kl. 8; Opiekunami naszych zawodników byli dyrektor szkoły pan Kazimierz Sosiński i pan Dariusz Płoskoński nauczyciel w-f.  Wszystkim gratulujemy osiągniętych sukcesów!

• SPOTKANIE Z PISARZEM

• Uczniowie klas I- III uczestniczyli 7 września w spotkaniu z pisarzem panem Karolem Kozłowskim, który już po raz drugi odwiedził naszą szkołę. Pan Karol w ciekawy sposób opowiadał o sobie, swoich książkach dla dzieci i ich bohaterach.

• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• Dnia 8 czerwca odbył się w naszej szkole Gminny Turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi.  W turnieju udział wzięły zespoły z SP Gródki, SP Niechłonin, SP Płośnica i SP Wielki Łęck.

I miejsce zdobyła SP w Niechłoninie

II - SP Wielki Łęck

III- SP Płośnica

IV- SP Gródki

Puchary i medale wręczył zawodnikom wójt Gminy Płośnica pan Krzysztof Groblewski.

• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

• Dnia 7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Panią Bernadetą Borowską i opiekunką Panią Mileną Kaczyńską pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Olsztyna.

Na początku odwiedziliśmy Park Trampolin, następnie udaliśmy się do nowoczesnego kompleksu w którym zjedliśmy pyszny obiad i mogliśmy do woli korzystać z zasobów i walorów nowoczesnego obiektu. Poznaliśmy nowoczesną infrastrukturę i architekturę kompleksu. Kolejnym punktem programu był seans filmowy w Multikinie..

Słoneczna pogoda i dopisujący wszystkim dobry humor przyczyniły się do tego, że wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń. Wycieczka bardzo się podobała uczestnikom i tylko żałują, że to ostatnia wspólna podróż. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.