• TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• Dnia 8 czerwca odbył się w naszej szkole Gminny Turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2007 i młodsi.  W turnieju udział wzięły zespoły z SP Gródki, SP Niechłonin, SP Płośnica i SP Wielki Łęck.

I miejsce zdobyła SP w Niechłoninie

II - SP Wielki Łęck

III- SP Płośnica

IV- SP Gródki

Puchary i medale wręczył zawodnikom wójt Gminy Płośnica pan Krzysztof Groblewski.

• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

• Dnia 7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą Panią Bernadetą Borowską i opiekunką Panią Mileną Kaczyńską pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Olsztyna.

Na początku odwiedziliśmy Park Trampolin, następnie udaliśmy się do nowoczesnego kompleksu w którym zjedliśmy pyszny obiad i mogliśmy do woli korzystać z zasobów i walorów nowoczesnego obiektu. Poznaliśmy nowoczesną infrastrukturę i architekturę kompleksu. Kolejnym punktem programu był seans filmowy w Multikinie..

Słoneczna pogoda i dopisujący wszystkim dobry humor przyczyniły się do tego, że wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń. Wycieczka bardzo się podobała uczestnikom i tylko żałują, że to ostatnia wspólna podróż. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci.

• WYRÓŻNIENIE DLA JULKA!

• W Międzynarodowym Konkursie " Kangur Matematyczny"

JULEK ZIÓŁKOWSKI uczeń klasy V zdobył wyróżnienie za uzyskany wynik.

GRATULUJEMY!

• ORZEŁ EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

•  Uczniowie kl. I-III w roku szkolnym 2021/2022 brali udział  w Ogólnopolskim konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej.”

W edycji jesiennej wzięło udział 10 uczniów:

Tytuł laureatów zdobyli:

Zofia Walczewska, Bartosz Jankowski  i Mikołaj Ziółkowski – uczniowie klasy II

Również tytuł laureata zdobył uczeń klasy III Adam Kamiński

• WYCIECZKA KLAS I- III

• W dniu 10 maja 2022r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Stajnia” w Małym Leźnie. Był to wyjazd w ramach programu dla szkół, który jest realizowany przez szkołę przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Celem wycieczki było upowszechnienie wśród uczniów zasad ochrony środowiska i wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody.  Dzieci usłyszały wiele ciekawostek od właściciela gospodarstwa oraz przeżyły kilka godzin wśród zwierząt tam hodowanych: koni, psów, kotów i wielu innych. Największym zaskoczeniem dla dzieci była świnia wietnamska, która spacerowała po podwórku i budziła początkowo lęk, bo wyglądem przypominała dzika.

Drugim zadaniem zorganizowanego wyjazdu było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Podczas spaceru leśną drogą dzieci mogły posłuchać informacji na ten temat.