• "I Ty możesz zostać baśniomistrzem"

• W środę 17 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klasy I i III wzięli udział w gminnym konkursie "I Ty możesz zostać baśniomistrzem". Uczeń klasy I Franciszek Sobiesierski zajął I miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Święto Chrztu Polski

• 14 kwietnia obchodziliśmy 1056. rocznicę przyjęcia chrztu przez Polskę. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski.

Z tej okazji uczniowie starszych klas wraz z nauczycielem historii przygotowali krótkie wystąpienie, które miało przybliżyć szczegóły tego histroycznego wydarzenia.

• Konkurs przedmiotowy z języka polskiego

• Maja Kleist - uczennica klasy VII wzięła udział w wojewódzkim etapie konkursu przemiotowego z języka polskiego i uzyskała tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wysokie osiągnięcia w ogólnopolskim konkursie

• Uczniowie klas III-VII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ,,Orzeł ortograficzny'' w sesji jesiennej. Czworo z nich uzyskało wysoki wynik i tytuł laureata:

Mikołaj Ziółkowski z kl. IV - 5 miejsce w kraju

Michał Kamiński z kl. V - 10 miejsce w kraju

Lena Bartykowska z kl. VI - 11 miejsce w kraju

Jan Sobiesierski  z kl. VI - 12 miejsce w kraju.