• WYRÓŻNIENIE DLA ZUZI!

• W piątek 27.05.2022r. odbył się III Powiatowy Konkurs Biologiczny pod hasłem " Szlachetne zdrowie". Szkołę Podstawową w Wielkim Łęcku reprezentowały uczennice z klasy 7- Zuzanna Szpakowska i Zuzanna Michalska. Opiekunem uczennic była Pani Anna Karska. Uczestnicy konkursu przez 60 minut rozwiązywali test wykazując się dużą wiedzą na temat zdrowia. Zuzia Szpakowska otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Gratulujemy i życzymy dziewczętom dalszych sukcesów.

• WITAJ MAJ, 3 MAJ

• 3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Każdego roku upamiętniamy ten doniosły fakt z historii Polski na uroczystym apelu. W tym roku odbył się on 5 maja 2022r. Nasi uczniowie oddali hołd przodkom, którzy 231 lat temu, uchwalili bardzo ważny dla Polski akt prawny. Patriotyczny montaż słowno- muzyczny przybliżył młodym ludziom ten moment z naszej historii z którego jesteśmy dumni i chcemy go pokazywać.

Część artystyczną wraz z uczniami klas VII i VIII przygotowały panie Bernadeta Borowska i Alina Jarzynka.

• ŚWIĘTO ZIEMI

• Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze- tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody, ekologami i dbać o środowisko. Tego dnia  szkolne akcje mają na celu budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości. W naszej szkole najpierw odbył się krótki apel przybliżający obchody Dnia Ziemi, a następnie wszyscy uczniowie udali się na sprzątanie najbliższej okolicy.

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• W dniach od 6 do 8 kwietnia 2022r. odbył się w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Można było podziwiać oraz zakupić własnoręcznie wykonane wielkanocne ozdoby a także przepyszne ciasta, babeczki i rogaliki. Duży wkład pracy w przygotowanie kiermaszu włożyli rodzice, którym bardzo dziękujemy ale także SU wraz z opiekunami, paniami-  Anią Kolaj i Emilią Cybulską. Nasz kiermasz co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili nasze ozdoby i słodkości.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 1 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień bez plecaka. Tego dnia nasi uczniowie zamienili plecak na inne "nosidła"- kosze, walizki, wózki, kartony, siatki na ryby, opony, kosze na śmieci itp. Kreatywność uczniów nie miała żadnych granic. Przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało jednak z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia podręczników i przyborów szkolnych. Cel inicjatywy- uśmiech na twarzy- został osiągnięty! Było bardzo wesoło.