• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• W piatek 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 oraz pożegnanie tegorocznych ósmoklasistów.

Klasy szósta i siódma przygotowała część artystyczną, natomiast klasa ósma podziękowała nauczycielom oraz koleżankom i kolegom na wpólnie spędzony czas w szkole podstawowej.

Po wzruszających wspomnieniach i podziękowaniach przyszedł czas na wręczenie przez pana dyrektora nagród najlepszym uczniom naszej szkoły. Rodzice natomiast otrzymali listy gratulacyjne.

• Sukcesy w biegach przełajowych

• W piątek, 16 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas II-VIII wzięli udział w XV Gminnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych Gminy Płośnica, które odbyły się przy Szkole Podstawowej w Gródkach. Uczestnikom udało się zdobyć łącznie 12 medali - 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe.

• Sportowe sukcesy ósmoklasistów

• We wtorek 5 czerwca troje uczniów z klasy ósmej wzięło udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Działdowskiego Chłopców, w których mieli możliwość zaprezentowania swoich sportowych umiejętności.

Wyniki:

Sebastian Staniszewski - I miejsce w pchnięciu kulą,

Eryk Kleist - II miejsce w biegu na 300 m,

Kacper Nizgorski - I miejsce w biegu na 300 m oraz II miejsce w pchnięciu kulą.

Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

• Mistrzostwa Piłki Nożnej

• W piątek 2 czerwca na terenie naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych Gminy Płośnica o Puchar Wójta Gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego. W zawodach wzięły udział cztery szkoły.

Wyniki:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Gródkach

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Niechłoninie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Płośnicy

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Dzień Dziecka 2023

• W środę 31 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Na uczniów naszej szkoły i wszystkich przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji takich jak: dmuchańce, kule bubble football, pokaz średniowiecznych wojów czy konie. Oprócz tego nie zabrakło strefy gastronimicznej: gofrów, ciast, kiełbasek z grilla oraz zakręconych ziemniaków na patyku.

Wydarzenie było również okazją do wręczenia naszej szkole dyplomu za udział w akcji ''Trash Challenge - przywróć naszą planetę 2023'' przez Pana Wójta gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego.

Cała społeczność szkolna na długo zapamięta ten radosny dzień.