• Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej

• W piątek 26 maja na terenie Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Chłopców Klas VI i Młodszych o Puchar Wójta Gminy Płośnica Krzysztofa Groblewskiego. W zawodach wzięły udział: Szkoła Podstawowa Im. H. Sienkiewicza w Niechłoninie, Szkoła Podstawowa w Gródkach, Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku oraz Szkoła Podstawowa im. E. Szelburg-Zarembiny w Płośnicy.

Wyniki:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkim Łęcku

II miejsce - Szkoła Podstawowa Im. E. Szelburg-Zarembiny w Płośnicy

III miejsce - Szkoła Podstawowa Im. H. Sienkiewicza w Niechłoninie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Gródkach

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknej gry, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów. Zawodnikom życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

• Witaj majowa jutrzenko...

• 8 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie starszych klas przygotowali uroczysty apel.

Akademia rozpoczęła się zaprezentowaniem sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Pojawiły się takie postacie jak Stanisław August Poniatowski czy Hugo Kołłątaj. Nie zabrakło również patriotycznych pieśni i wierszy.

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy.

• Laboratorium Przyszłości w naszej szkole

• W piątek 5 maja naszą szkołę odwiedzili panowie z programu ,,Laboratorium Przyszłości'', którzy zaprezentowli uczniom klas IV-VII wiele ciekawych możliwości związanych z najnowszymi technologiami. Żądni wiedzy uczniowie z zainteresowaniem oglądali pracę z drukarką 3D oraz dowiedzieli się jak działają mikrokontrolery. To spotkanie na pewno utkwi naszym uczniom na długo w pamięci.

• II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku

• W piątek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej Im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych Gminy Płośnica o Puchar Wójta Gminy Płośnica. Dziewczęta z naszej szkoły walczyły dzielnie i zdobyły II miejsce. Bramki dla drużyny zdobyły: Maja Szymańska oraz Bianka Wojciechowska. Serdecznie gratulacje!