• MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

• Uczennice klasy 8- Bianka Wojciechowska i Maja Szymańska odniosły  sukces w Ogólnopolskim Turnieju - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Bianka zajęła I miejsce a Maja - III. Brawo! Liczymy, że na szczeblu powiatowym dziewczęta spiszą się też na medal.

• REKOLEKCJE

• Rekolekcje wielkopostne to  szczególny czas, który pozwala  głębiej  zrozumieć istotę Świąt Wielkanocnych i lepiej się do nich przygotować. W naszej szkole rekolekcje odbędą się w dniach 3 - 5 kwietnia 2023r. Poprowadzi je ks. Łukasz Snopek.

• MAMY LAUREATKĘ!

• Zuzanna Szpakowska uczennica klasy 8 zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z biologii zorganizowanego przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Zuzi, opiekunowi- Pani Annie Karskiej i Rodzicom.

• " WIERSZOWANIE"

• Marysia Czepek z Oddziału Przedszkolnego i Natalka Obarek z przedszkola Promyczek zdobyły wyróżnienie w zorganizowanym przez GCKiB w Płośnicy konkursie recytatorskim " Wierszowanie".

BRAWO DZIEWCZYNKI!

• KANGUR

• W czwartek 16 marca jedenastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w MIĘDZYNARODOWYM KONURSIE MATEMATYCZNYM- KANGUR. Z testami konkursowymi zmierzyli się:

Ksawery Miler- kl. 2

Aniela Józefowicz- kl. 4

Wiktoria Szulwic- kl. 4

Adam Kamiński- kl. 4

Lena Bartykowska- kl. 5

Maja Kleist- kl. 6

Julian Ziółkowski- kl. 6

Eryk Bagiński- kl. 7

Kacper Kudrzycki- kl. 7

Zuzanna Szpakowska- kl. 8

Bartosz Janowski- kl. 8

Czekamy na wyniki!

• DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• ,,O mowo polska, ty ziele rodzime,

Niechże cię przyjmę w otwarte ramiona’’.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego.

W tym roku uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty o najwybitniejszych twórcach polskiej literatury. Przez cały tydzień brali również udział w akcji ,,Przerwa na czytanie’’. Z tej okazji odbył się także Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym swoje zdolności mogli zaprezentować chętni uczniowie z całej szkoły. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Szpakowska z klasy VIII, drugie Lena Szpakowska z klasy II, trzecie miejsce należało do Patrycji Jaguckiej z klasy III oraz Mai Kleist z klasy VI. Jury postanowiło wyróżnić jeszcze wystąpienie Karoliny Stempki z klasy III. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali słodki upominek.