• WYCIECZKA DO GDAŃSKA

• Gdańsk to piękne miasto. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas wycieczki zorganizowanej dla klas IV-VIII w dniu 26.11.2021r. Zwiedzając Westerplatte, Starówkę Gdańską i Europejskie Centrum Solidarności mogliśmy poznać kulturę, tradycje, zabytki tego miasta, a także historię Polski.

Pogoda tego dnia nam sprzyjała, więc udał się też spacer nad morzem.

Morze było wyjątkowo spokojne.

• FERA 2021

• 21 listopada 2021r. odbył się w Iłowie XXV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Religijnej " Fera 2021". Wśród bardzo wielu uczestników tego konkursu znalazły się także dwie uczennice naszej szkoły - Zuzia i Lena  Szpakowskie. Dziewczęta odniosły sukcesy w kilku kategoriach. Zuzanna  zajęła I miejsce w kategorii RECYTACJA, kl. VII- VIII ; III miejsce w kategorii PLASTYKA, kl. VII- VIII oraz zdobyła wyróżnienie w kategorii SOLIŚCI, kl. VII- VIII.

Młodsza z sióstr Lena, uczennica klasy I zdobyła III miejsce w kategorii PLASTYKA, kl. I- III.

Garatulujemy!

• JESIENNY WIECZÓR FILMOWY

•  Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas starszych spotkanie, którego celem była integracja oraz  ukazanie alternatywy na spędzanie czasu wolnego,  a także wzbudzanie entuzjazmu sztuką filmową. Ten kulturalny maraton filmowy 5 listopada 2021r. testowali uczniowie  klas 4 - 8.  W godzinach wieczornych spotkali się oni w szkole, by spędzić czas na rozmowach o filmach oraz obejrzeć wybrany film.

Wieczór filmowy w szkole odniósł sukces. Wiele radości sprawiła pizza, która przybyła na czas mimo tak ogromnego zamówienia:) :). Kiedy już wszyscy zajęli miejsca na materacach i otulili się kocami, rozpoczął się nasz szkolny maraton filmowy. Jego uczestnicy obejrzeli filmy wybrane spośród kilku propozycji.

Wieczór należał do bardzo udanych, a podziękowania należą się organizatorom – Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunom samorządu- paniom Ani Kolaj i Emilii Cybulskiej oraz Rodzicom , którzy przywieźli i odebrali dzieci ze szkoły

• WYCIECZKA DO TORUNIA

• 29 października klasy IV- VIII uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Torunia, który słynie nie tylko z pierników ale także z pięknych zabytków Starego Miasta. Uczniowie obejrzeli podczas spaceru z przewodnikiem m.in. Pomnik  Mikołaja Kopernika, Pomnik Flisaka, Krzywą Wieżę, zabytkowy kościół i mury obronne. W wolnym czasie mogli skosztować toruńskich pierników. Szczególnym miejscem okazało się również Muzeum Okręgowe, gdzie wszyscy mieli okazję wziąć udział w warsztatach dydaktycznych, mających na celu poznanie historii miasta. Na zakończenie wycieczki wielu atrakcji i chwil relaksu dostarczył pobyt w Aquaparku Wodnym.