• " Aktywna tablica"

• Szkoła realizuje rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych- " Aktywna tablica". Dzięki udziałowi w programie  szkoła została wyposażona w tablicę interaktywną, projektor i głośniki.

W ramach współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Gródkach powstała lista stron www oraz programów edukacyjnych godnych polecenia dla nauczycieli korzystających z tablicy multimedialnej.

www.LearningApps.org

Liczne aplikacje do wykorzystania w różnych częściach lekcji. Portal zawiera zadania, ćwiczenia, zabawy praktycznie ze wszystkich przedmiotów. Zasoby możemy przeglądać według przedmiotów. Znajdziemy tu mnóstwo ćwiczeń, gier, krzyżówek, zadań, zabaw dla kl. IV-VII jak również I-III. Zaletą portalu jest to, że użytkownicy sami mogą rozbudowywać, tworzyć i dodawać aplikacje.

www.scholaris.pl
          Portal ogólny zawiera wiele materiałów, ćwiczeń interaktywnych, e-lekcji, które można wykorzystać na lekcjach w klasach IV-VII. Wyszukiwać można po frazie, przedmiocie lub poziomie nauczania. Materiały uruchamiać można bezpośrednio ze strony lub zapisać na dysku.

www.matzoo.pl
          Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera większość najważniejszych zagadnień podstawy programowej z matematyki w szkole podstawowej. Portal idealny do powtórek przed sprawdzianami jak i do wykorzystania na lekcji.

www.kosmikus.pl
          Portal matematyczny dla kl. I-III.

www.pisupisu.pl/edukacja polonistyczna
          Atrakcyjna forma ćwiczeń dla klas I-III (edukacja polonistyczna i matematyczna). Zadania online w formie nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

www.dyktanda.net
          Elektroniczne dyktanda online dla kl. I-III.

www.klasoteka.pl
          Gry i zabawy matematyczne dla kl. 0-III.

www.zyraffa.pl
          Strona dla nauczycieli historii z quizami i ciekawostkami.

www.atlaszwierzat.pl
          Portal dla nauczycieli przyrody.

www.dzieciecafizyka.pl
          Fizyka w szkole podstawowej w atrakcyjnej formie.

www.nowaera.pl
          Strona internetowa wydawnictwa NOWA ERA dla nauczycieli wszystkich przedmiotów i klas, w szczególności tych korzystających z podręczników tegoż wydawnictwa.

www.macmillan.pl
          Strona internetowa wydawnictwa MACMILLAN POLSKA skierowana dla nauczycieli języków obcych wszystkich klas i poziomów.
          www.pearson.pl
          Strona wydawnictwa PEARSON skierowana dla nauczycieli języków obcych wszystkich klas i poziomów.

A także:

Porusz Umysł Plus Ćwiczenia językowe
          Porusz Umysł Plus Ćwiczenia wzrokowo - słuchowe
          ⦁    Program edukacyjny PROGRESS
          Programy edukacyjno-terapeutyczne kierowane do dzieci i młodzieży w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu, który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie. W zależności od programu ćwiczenia rozwijają i kształtują różne umiejętności. Programy „uczą-bawiąc”.
          ⦁    Multiteka
          Bogaty zbiór pogrupowanych w działy zasobów multimedialnych, interaktywne analizy tekstów i nagrania utworów, reprodukcje dzieł sztuki z komentarzami, aktywizujące ćwiczenia językowe –stanowią uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, pozbawiają go monotonii, wyzwalają aktywność uczniów i motywację do nauki
          ⦁    Piszę poprawnie 4-6
          Zestaw ćwiczeń związanych z formami wypowiedzi. Uczniowie mają możliwość samodzielnego wykonywania zadań związanych z formami wypowiedzi, sprawdzenia poprawności ich wykonania. Są również ćwiczenia sprawdzające umiejętności ortograficznie. Stanowią doskonałą pomoc przy wprowadzaniu form wypowiedzi jak i ich utrwalaniu.
          ⦁    Ortografia
          Utrwalanie zasad ortograficznych w formie gry edukacyjnej. Doskonała zabawa połączona z nauką
          ⦁    Dyktando w praktyce
          Innowacyjny, skuteczny program do nauki ortografii. Program zawiera dyktanda, sprawdziany zadania tekstowe. Akcja programu toczy się na Krecie, w urzekającej atmosferze starożytnej Grecji. Odważny Tezeusz wyrusza na pełną językowych pułapek wyprawę po labiryncie Minotaura. Jego zadaniem jest dotrzeć do potwora i wgrać z nim ortograficzną walkę. Program ułatwia przyswojenie i zapamiętanie zasad ortograficznych, pomaga w przygotowaniu się do sprawdzianów, konkursów, zapewnia również ciekawą, pełną estetycznych przeżyć intelektualną rozrywkę.
          ⦁    Lekcjoteka
          Program zawiera ciekawe zasoby, które stanowią wprowadzenie do interaktywnego świata portalu