Aktualności
ZAPRASZAMY!
SPOTKANIE AUTORSKIE
W bibliotece gminnej odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Naszym gościem był pan Andrzej Jan Rywocki, autor monografii genealogicznej pt. „Historia rodu Rywockich”.
Podczas spotkania pisarz przybliżył młodzieży kulisy swojej niezwykle pracochłonnej pracy nad książką. Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają poszukiwania w archiwach państwowych i diecezjalnych (m.in. w Olsztynie, Pelplinie czy Toruniu) oraz jak krok po kroku odkrywa się i rekonstruuje rodzinne korzenie. Autor chętnie odpowiadał na pytania i prezentował zgromadzony materiał źródłowy, udowadniając, że historia ukryta w starych dokumentach i księgach metrykalnych może być fascynującą przygodą.
To była wspaniała lekcja żywej historii, która – mamy nadzieję – zainspiruje niejednego ucznia do zbadania dziejów własnej rodziny!
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Janowi Rywockiemu za poświęcony czas i niezwykle wartościowe spotkanie.
🦘"KANGUR MATEMATYCZNY"
Mamy kolejne powody do dumy! Z radością informujemy, że poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Logiczne myślenie i genialne radzenie sobie z trudnymi łamigłówkami przyniosły wspaniałe efekty!
Dwoje naszych uczniów- Lena Bartykowska z kl. 8 i Adam Kamiński z kl. 7 zdobyło w tym prestiżowym konkursie oficjalne wyróżnienie! 🏅👏 To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, jak skomplikowane i podchwytliwe potrafią być konkursowe zadania.
Wielkie brawa za matematyczną intuicję i odwagę do mierzenia się z najlepszymi!
Serdecznie gratulujemy naszym wyróżnionym matematykom oraz wszystkim uczniom, którzy podjęli to wyzwanie i reprezentowali naszą szkołę. Życzymy Wam niesłabnącej pasji do odkrywania królowej nauk i kolejnych sukcesów w przyszłym roku! 🏆💪
WSPANIAŁY SUKCES W ZAWODACH SZACHOWYCH
🏆
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie wzięli udział w II Indywidualnych Szachowych Mistrzostwach Gminy Płośnica, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Niechłoninie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a uczestnicy wykazali się ogromnym skupieniem i strategicznym myśleniem.
Szczególne gratulacje należą się jednej z naszych uczennic z klasy 3- Madzi Kolaj, która zaprezentowała rewelacyjną formę i wywalczyła znakomite 2. miejsce w swojej kategorii!🥈🥳👏
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy kolejnych udanych partii oraz samych zwycięstw w przyszłych turniejach.
Brawa dla całej naszej reprezentacji za walkę do samego końca! 👏
EGZAMIN!
Wiwat Król, Wiwat Naród, Wiwat Wszystkie Stany!
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, która przypomniała nam o doniosłych wydarzeniach z 1791 roku. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych, w tym radosnego "Witaj, majowa jutrzenko". Cała społeczność szkolna zaprezentowała się w galowych strojach, a biało-czerwone dekoracje podkreśliły uroczysty charakter dnia. Dziękujemy młodym artystom oraz nauczycielom za przygotowanie tego widowiska. To ważne, abyśmy wspólnie pielęgnowali pamięć o chwilach, które jednoczyły Polaków w walce o wolność i nowoczesną ojczyznę.
Archiwum Aktualności