• Rok szkolny 2017/2018 " Rokiem dla Niepodległej"

1918- 2018

W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała,że obecny rok szkolny będzie " Rokiem dla Niepodległej". W związku z tym ogłoszeniem w naszej szkole odbywają się uroczystości oraz akcje poświęcone kształtowaniu postaw patriotycznych. Aktywnie włączamy się w obchody 100- lecia niepodległości, inicjujemy działania służące uczczeniu tej rocznicy.

WRZESIEŃ 2017

18.09.2017r. odbył się apel z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem pani Aliny Jarzynka zaprezentowali krótką historię II wojny światowej, recytowali wiersze o tematyce wojennej. Swoim wystąpieniem złożyli hołd poległym obrońcom naszej wolności i niepodległości. Podkreślili również, żę dramat II wojny światowej nie jest tylko tragicznym doświadczeniem naszych przodków , ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. W końcowej części apelu minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Ich niezłomna i bohaterska postawa jest dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Rzeczypospolitej. Tematyce 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej poświęcona została gazetka ścienna wyeksponowana na korytarzu szkolnym.

LISTOPAD 2017

Z ogromnym zaangażowaniem uczniowie naszej szkoły przygotowywali się pod kierunkiem pani Bernadety Borowskiej, pani Justyny Różańskiej i pani Lucyny Trąmpczyńskiej do uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Na apelu , który odbył się 10 listopada zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt." Rok dla Niepodległej", przedstawiając w nim losy naszego kraju i walkę Polaków o odzyskanie niepodległości.

Po raz drugi nasi uczniowie wystąpili 11 listopada na uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele parafialnym w Wielkim Łęcku podczas gminnych obchodów Dnia Niepodległości. Organizatorami tej uroczystości byli: Wójt Gminy Płośnica pan Krzysztof Groblewski, Przewodniczący Rady Gminy Płośnica pan Jan Makowski, proboszcz parafii- ks. Piotr Figurski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku pan Kazimierz Sosiński. Na uroczystość przybyło bardzo wielu gości. Wystrój kościoła, dekoracje, pięknie wykonane pieśni patriotyczne i wiersze na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich zgromadzonych w tym dniu na mszy świętej.

Treści z zakresu wychowania patriotycznego realizowane są w naszej szkole w ramach różnych zajęć lekcyjnych.

W dniach 13- 15. 11. 2107r. na zajęciach języka angielskiego omawiana była tematyka Święta Niepodległości w Polsce i na świecie. Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające polskie symbole narodowe. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na gazetce tematycznej na korytarzu szkolnym.

KWIECIEŃ 2018

W miesiącu kwietniu na zajęciach z wychowawcą odbywają się pogadanki promujące szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP. Wychowawcy korzystają z miniprzewodnika opracowanego przez WSWiA,zawierającego najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

MAJ 2018

Prace dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego

Od najmłodszych klas nauczyciele przekazują dzieciom wiedzę o symbolach narodowych i ich znaczeniu, kształtują szacunek i przywiązanie do Ojczyzny.

Witaj Maj, Trzeci Maj...

Majowe święta uczciliśmy wierszem i piosenką oraz biało-czerwonymi  chorągiewkami.
           Z okazji  227 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż  słowno-muzyczny. W swym wystąpieniu przypomnieli ważne fakty z historii Polski  XVIII-XX wieku, podkreślili  wagę i doniosłość uchwalenia Konstytucji  3 Maja. Była ona drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim ustalała podstawy ustroju nowożytnego w Polsce. To niecodzienne spotkanie z historią naszego narodu stało się okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat oraz doskonałą lekcją patriotyzmu  dla młodego pokolenia Polaków.

Lekcje biblioteczne

Uczniowie mieli okazję posłuchać legendy "O Czechu,Lechu i Rusie"oraz poznać historię powstania hymnu,znaczenie godła i flagi.

23 maja 2018r rozstrzygnięty został konkurs pezji patriotycznej

Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć udziału w konkursie.

Wolność nie jest nam dana bezwarunkowo, musimy ją ciągle pielęgnować. Konkurs był wkładem naszej szkoły w propagowanie

100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wyniki konkursu znajdują się w zakładce - Konkurs recytatorski

WRZESIEŃ 2018

Dnia 11.09.2018 r w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
          Akcja pod patronatem pary prezydenckiej ma za zadanie przybliżenie wybitnych dzieł polskiej literatury i popularyzację czytelnictwa.W tym roku w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości akcja ta jest też formą uczczenia tego bardzo ważnego dla Polaków jubileuszu.
          Do czytania zaproszono księdza proboszcza,przedstawiciela Rady Rodziców,Dyrektora Szkoły,nauczycieli i uczniów,którzy w bardzo piękny sposób przedstawili nam wizję "szklanych domów".
          Czytających przywitał Pan Dyrektor,następnie bibliotekarka pani Maria Sobotka odczytała list Prezydenta i przystąpiono do czytania,przeplatanego pieśniami patriotycznymi,które wykonały uczennice naszej szkoły.
          Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.